LT EN

Seminaro „Making Waves 2019“ Kopenhagoje apžvalga

2019 09 25
Renginiai
2019 m. Rugsėjo 17 – 19 d. Kunsthal Charlottenborg galerijoje Kopenhagoje vyko tarptautinis kontaktų užmezgimo seminaras „Making Waves 2019“, skirtas nevyriausybinių organizacijų ir vietos valdžios atstovams iš Baltijos jūros regiono šalių. Seminaras organizuojamas jau 7-ąjį kartą kaip programos „Europa piliečiams“ kontaktų biurų iš Danijos, Estijos, Latvijos, Lietuvos, Suomijos, Vokietijos, Lenkijos ir Švedijos bendradarbiavimo tinklo renginys, tad ir dalyvavusios organizacijos buvo iš šių šalių.

Seminaro tikslas buvo suteikti informacijos apie programos „Europa piliečiams“ prioritetus ir principus, keistis idėjomis ir gerąja patirtimi, įkvėpti piliečius dalyvauti programoje ir sukurti erdvę tarptautinių partnerysčių užmezgimui regione, kurios rezultatas bus geros kokybės projektai ir tarptautinis bendradarbiavimas pagal programą programa „Europa piliečiams“.

Renginys prasidėjo pagrindinio šių metų organizatoriaus - Danijos „Europa piliečiams“ biuro - pakviestos Sophie Pornschegel iš Europos politikos centro pranešimu, kuri kalbėjo apie pilietinės visuomenės vaidmenį ir svarbą Europoje. Pranešime apžvelgta, su kokiais iššūkiais susiduria šiandieninė Europos demokratija (netikrų naujienų atakos, viešojo sektoriaus privatizavimas, politinių pažiūrų poliarizacija ir jos lemiamos paaštrintos konfliktinės zonos, technologinės transformacijos, migracijos protrūkiai ir pan.), kaip šių iššūkių fone darosi sunku įtikinti visuomenę, kas vienija europiečius ir kokios priemonės galėtų padėti siekiant glaudesnės Europos.
Seminare buvo pateikta informacija apie programos „Europa piliečiams“ tikslus, jos struktūrą ir galimus veiksmus. Dar prieš renginį dalyviai buvo kviečiami atidžiai susipažinti su programos prioritetais ir projektų vertinimo kriterijais, o seminarą moderavęs Williamas O'Gormanas - tarptautinės veiklos vadovas Kalajoki savivaldybėje Suomijoje, turintis daug žinių apie ES programas ir įgyvendinęs sėkmingus „Europa piliečiams“ projektus – dalyviams pasiūlė skirtingų formatų mokomąsias sesijas žinioms pagilinti ir užtvirtinti.

Pasidalinti savo patirtimi įgyvendinant programos finansuotus projektus buvo pakviestos dvi organizacijos: Kėdainių krašto muziejaus direktorius Rimantas Žirgulis pristatė Europos atminimo krypties projektus „Praeitis bendrai ateičiai“ ir „Laiškai ateities kartoms“, o Annija Emersone iš Latvijos nevyriausybinės organizacijos „Mana Balss“ kalbėjo apie projektą „Išmani eDemokratija prieš netikras naujienas“ ("Smart eDemocracy Against Fake News").

Didžioji renginio dalis buvo skirta galimybei susipažinti su panašiomis idėjomis dirbančiais partneriais. Dalyviai tarptautinėse grupėse kartu kūrė projektus, kuriuos būtų galima įgyvendinti pagal programą „Europa piliečiams“, o „Europa piliečiams“ kontaktų biurų darbuotojai teikė rekomendacijas plėtojamiems projektams ir konsultavo organizacijoms iškilusiais klausimais.

Trumpą Danijos „Europa piliečiams“ biuro video reportažą galite rasti čia:
https://www.facebook.com/eu4citizens/videos/824255207993821