LT EN

Robert Bosch Stiftung fondas kviečia į intensyvų tarptautinių studijų turą, skirtą istorijai ir atminimui, sprendžiant Vokietijos praeities klausimus

2015 06 03
Renginiai
Rugsėjo 5 - 12 d. Robert Bosch Stiftung fondas (Vokietija) organizuoja intensyvų vienos savaitės trukmės tarptautinių studijų turą, skirtą istorijai ir atminimui, sprendžiant Vokietijos praeities klausimus.

Penkiolika atstovų iš pilietinės visuomenės organizacijų ir žurnalistai iš viso pasaulio kviečiami dalyvauti šiame unikaliame vienos savaitės trukmės renginyje diskutuojant praeities, atminime likusių kultūrų ir atminimo politikos srityje. Tarptautinių studijų dalyviai - tai post - diktatorinės visuomenės praktikai, aktyvistai ir ekspertai, siekiantys atrasti skirtingus būdus sprendžiant praeities klausimus ir besidomintys tarpvalstybiniais ir tarpregioniniais mainais, ieškant atsakymų.
Studijų metu dalyviai turės galimybę aplankyti skirtingas istorinio atminimo vietas, susitikti su to laikmečio liudininkais, politikos, pilietinės visuomenės srityje dirbančiais ekspertais bei žiniasklaidos atstovais.

Tarptautinis studijų turas dalyviams užtikrins galimybę daugiau sužinoti apie Vokietijos praeitį, ypatingai daug dėmesio skiriant nacių ir komunistiniams rėžimams Vokietijos demokratinėje Respublikoje kaip ir su tuo susijusiu viešuoju diskursu. Taip pat dalyviai diskutuos ir aptars kitų šalių patirtis, išgyvenant rėžimus.
Po renginio dalyvių bus prašoma parašyti trumpą refleksiją, ją pasidalinant su renginyje dalyvavusiais kolegomis.

Robert Bosch Stiftung fondas, susidomėjusius kandidatus kviečia užpildyti šią paraišką: Application for the "International Study Tour on History & Memory: Dealing with the Past in Germany"

Paraiškos teikimo terminas: 2015 m. birželio 21 d.

Reikalavimai kandidatams:
- Darbo patirtis nevyriausybinėje arba žiniasklaidos organizacijoje, veikiančioje praeities, atminime likusių kultūrų ir atminimo srityse;
- Geros anglų kalbos žinios, siekiant efektyvaus dalyvavimo diskusijose ir reflektuojant renginio patirtis raštu;
- Motyvacija gilinti žinias praeities klausimais, atvirumas lyginamajai mokymosi patirčiai ir pasirengimas aktyviai bendradarbiauti su dalyviais iš kitų šalių (išankstinės žinios apie Vokietiją nebūtinos).

Robert Bosch Stiftung fondas padengs dalyvių kelionės, apgyvendinimo ir kitas su renginiu susijusias išlaidas, kaip vietinis transportas, maitinimas, gėrimai.

Dėl papildomos informacijos, prašome, kreiptis į Patricia Degueldre: patricia.degueldre@bosch-stiftung.de