LT EN

Miestų partnerystės priemonės projektas: „Kartų ir kultūrų spalvos Europoje" / "Generations and colors of cultures in Europe"

2016 07 14
Projektai
Projektas: „Kartų ir kultūrų spalvos Europoje" / "Generations and colors of cultures in Europe"
Organizatorius: Molėtų rajono savivaldybės administracija
Partneriai: Förderverein Städtepartnerschaften der Stadt Hörstel e.V., Vokietija ir Ludzas novada pasvaldiba, Latvija
Finansuotas pagal: 2 krypties priemonę ,,Miestų partnerystės"
Finansavimo metai: 2016
Paramos dydis: 25.000 eurų

Projekto tikslas:
Projekto tikslas - skatinti žmones kalbėtis ir pažinti skirtingas kultūras, suprasti Europos solidarumo idėją bei padrąsinti vietos gyventojus „priimti“ imigrantus į vietos bendruomenę.

Trumpas projekto aprašymas:
Projekto esmė - parodyti žmonėms, kad nors visi esame skirtingi, bet vis tiek visi esame lipdyti „iš to pačio molio“. Molėtų miesto vardas reiškia „molis“, o molis yra viena iš svarbiausių medžiagų tiek statant, tiek kuriant: jis gali būti spalvingas, naudingas, tvirtas, minkštas, šiltas, gražus ir pačių įvairiausių formų. Kaip ir žmonės Europoje – visi skirtingi. Šiuo metu, kai Europa susidūrė su migrantų krize ir augančiu nacionalizmu svarbu suvaldyti besiformuojantį neigiamą požiūrį ir nusistatymą visuomenėje. ES pabėgelių politiką sunkiai priima vietos bendruomenės, kurios paprastai bijo pabėgelių ir migrantų, stengiasi jų vengti. Šiuo projektu mes skatinsime Europos solidarumą ir skirtingų kultūrų žmonių integraciją į vietos bendruomenę. Svarbu paskatinti dialogą tarp kartų, nes įprastai jos turi skirtingus požiūrius į procesus visuomenėje ir Europoje. Mūsų partneriai Latvijoje, Vokietijoje, Lenkijoje ir kitose valstybėse susiduria su tokiomis pačiomis problemomis, todėl bus labai naudinga pasidalinti patirtimi. Norime parodyti žmonėms, kad ten, kur jau gyvena migrantai, jie bendruomenės veidui suteikia tik geras „spalvas“.
Projekto veiklų temas suskirstėme į spalvas: „jaunimo spalvos‘“, „kultūros spalvos“, „aktyvios spalvos“ ir „dialogo spalvos“. Šiose „spalvose“ daug veiklų , bet visos jos skirtos kalbėtis ir suprasti. Skirtingų kartų ir iš skirtingų valstybių žmonės bus kviečiami aktyviai dalyvauti visose veiklose, kad pažinti vienas kitą geriau ir kartu smagiai leistų laiką.

Laukiami projekto rezultatai:
Projekto metu suorganizuota jaunimo stovykla/forumas, kultūriniai renginiai (kinas po atviru dangumi, amatų mugė, atviros dirbtuvė, koncertai), aktyvios veiklos (m'olimpinės žaidynės), atvira diskusija „Mūsų nauji kaimynai: kaip priimti ir susidoroti su augančiai kultūriniais iššūkiais. Visų šių veiklų metu žmonės bus skatinami domėtis kitų šalių kultūra, tęsti bendravimą ir bendradarbiavimą tarp organizacijų ateityje, Išgirstos tikros istorijos, surasti bendrumai projekto dalyvius privers susimąstyti, pažvelgti į migrantus/pabėgelius kitaip. Dalyviai ne tik gaus teorinių žinių, bet ir jas išbandys praktiškai, dalyvaudami siūlomose veiklose. Tokiu būdu bus siekiama paskatinti visus žmones ir jų aplinką domėtis šiais klausimais.Projekto veiklos skatins mažinti diskriminaciją ir nepakantumą, stereotipinį mąstymą, stiprinti piliečių toleranciją imigrantų atžvilgiu, pažįstant jų kultūrą. Projekto veiklos skatins tarpusavio supratimą, gebėjimus veikti daugiakalbėje / daugiakultūrinėje aplinkoje, sukuriant erdves dialogams bei formuojant bendrą vienybės idėją.

Daugiau informacijos apie projektą galima rasti:
Tinklalapyje: www.moletai.lt, projekto partnerių tinklapiuose.