LT EN

Miestų partnerystės priemonės projektas „Jaunime, grįžk į gimtuosius miestus" / "Youth, come back to hometowns"

2015 07 09
Projektai
Projektas:„Jaunime, grįžk į gimtuosius miestus" / "Youth, come back to hometowns"
Organizatorius: Kretingos rajono savivaldybės administracija
Partneriai: Latvijos savivaldybės: Ligatnes novada dome (Ligatne Municipality), Jekabpils municipality, Kokneses novada dome, Vilakas novada dome. Lietuvos partneriai: Baublių kaimo bendruomenės centras, Kūlupėnų bendruomenės centras "Kūlupėnai", Kretingos rajono jaunimo organizacijų asociacija Apskritasis stalas
Finansavimo metai: 2015
Finansuotas pagal: 2 krypties priemonę ,,Miestų partnerystė"
Paramos dydis: 22000 eurų

Projekto tikslas - surengti renginių ciklą vietiniam jaunimui ir jaunimui iš užsienio, jų atstovams ir vietinėms bendruomenėms ir surasti sprendimą, kaip įtraukti jaunimą į jų gimtųjų miestų gyvenimus ir paskatinti juos sugrįžti ir kurti šeimas savo gimtinėje. Projekto idėja vykdoma remiantis kelis pastaruosius dešimtmečius aktualia išliekančia jaunų žmonių, išvykstančių studijuoti į kitus miestus ir negrįžtančių, problema. Šios problemos rezultatas - nykstančios bendruomenės ir net miestai.

Šio projekto įgyvendinimu siekiama įrodyti, kad ES gimtieji miestai kuria galimybes jaunimui įsidarbinti, siekia tapti modernūs, saviti, besistengiantys dėl ateities kartų. Projekto dalyviai - tai jaunimo atstovai, savivaldybių atstovai, verslininkai iš Lietuvos ir Latvijos, taip pat Kretingos ir kitų miestų gyventojai. Projekto veiklos metu planuojamos diskusijos apie nagrinėjamąją problemą bei idėjų ir priemonių paieškos tam, kad maži ES miesteliai, miestai ir regionai taptų patrauklūs jaunimui sugrįžti namo. Kita projekto idėja - sustiprinti vienybės, pilietiškumo ir priklausymo Europos Sąjungai ir gimtajam miestui jausmą.

Daugiau informacijos apie projektą: www.kretinga.lt