LT EN

Miestų partnerystės priemonės projektas „25 metai Europos keliu" / "25 years in Europe’s way"

2015 07 02
Projektai
Projektas: „25 metai Europos keliu" / "25 years in Europe’s way"
Organizatorius: Lazdijų rajono savivaldybės administracija
Partneriai: B-ciik (Lenkija) Dom Kultury Litewskiej (Lenkija), Latvijas Okupacijas Muzeja Biedrib (Latvija), Lazdijų krašto muziejus (Lietuva), Lazdijų meno mokykla (Lietuva), Lazdijų Motiejaus Gustaičio Gimnazija (Lietuva), Lazdijų rajono savivaldybės viešoji biblioteka (Lietuva), Lazdijų R. Seirijų Antano Zmuidzinavičiaus Gimnazija (Lietuva), Lazdijų R. Veisiejų Gimnazija (Lietuva), Osrodek Kultury W Sejnach (Lenkija), Viešoji Įstaiga Lazdijų kultūros centras (Lietuva)
Finansavimo metai: 2015
Finansuotas pagal: 2 krypties priemonę ,,Miestų partnerystė"
Paramos dydis: 25 000 eurų

1990 metų rugpjūčio 23 dieną, Lazdijų rajone, prie Lenkijos sienos, buvo surengta akcija ,,Europos kelias". Žmonės, neabejingi laisvės troškimui aiškiai pareiškė: "Mes norime grįžti į Europą Europos keliu". Projekto „25 metai Europos keliu“ organizavimo tikslas - paminėti šį svarbų Baltijos valstybėms ir visam Baltijos regionui įvykį – Europos kelio 25-ąsias metines, parodyti, koks ilgas ir sunkus kelias buvo nueitas, kad Lietuva, Latvija ir Lenkija taptų Europos sąjungos nariais, parodyti, kokiais Europiečiais šios tautos tapo ir kaip šių tautų laisvės siekis paveikė visos Europos piliečius.

Projekto dalyviai - prieš 25 metus „Europos kelio“ akcijoje dalyvavę žmonės ir tie, kurie jau gimė laisvoje, europietiškoje Lietuvoje. Projekto renginiuose tikimąsi pamatyti dalyvių iš kaimyninių valstybių, kuriems yra artima Lietuvos ir viso Baltijos regiono integracijos į Europą raida.

Šiuo projektu planuojama surengti 25-ąsias "Europos kelio" metines Lazdijuose, kuriose dalyvautų vietinė bendruomenė ir partneriai iš Latvijos ir Lenkijos. Per renginį planuojamos Šventos Mišios Lazdijų bažnyčioje, fotografų nuotraukų paroda pavadinimu "Europos keliui 25 metai" interaktyvios viktorinos ir edukaciniai žaidimai apie Europos Sąjungą, "Europos kelio" ekspozicija Lazdijų muziejuje, ekspertų pranešimai, uždaromasis renginio koncertas ir neformalus vakarėlis visiems renginio dalyviams. Po šio projekto įgyvendinimo tikimąsi artimesnio bendradarbiavimo tarp partnerių, kad būtų užtikrintas demokratinės Europos išsaugojimo tęstinumas. Tikimąsi, kad šis projektas išgarsins Lazdijų miestą, kaip viso Baltijos regiono valstybių laisvės simbolį, kuriame prieš 25 metus įvyko toks reikšmingas visam regionui ir visai Europai, renginys. Miestas taps labiau matomas ir Europos žemėlapyje žymimas, kaip vieta, kurioje buvo padaryti reikšmingi Baltijos regiono valstybių žingsniai, kad būtų susigrąžinta laisvė.

Daugiau informacijos apie projektą: www.lazdijai.lt