LT EN

Lietuva prisijungė prie Europos atiminimo ir solidarumo tinklo ENRS

2021 02 03
Renginiai
Europos atminimo ir solidarumo tinklas (European Network Remembrance and Solidarity - ENRS) - tai nuo 2005 m. Europos mastu veikiantis atminties organizacijų tinklas, savo veikloje siekiantis paskatinti diskusijas apie XX-ojo amžiaus Europos istoriją ir vykdantis įvairias bendradarbiavimo veiklas, įgyvendinantis tarptautinius projektus, parodas, leidžiantis publikacijas, rengiantis konferencijas ir vizitų programas.

Pagrindinės tinklo šalys narės yra Vokietija, Vengrija, Lenkija, Rumunija ir Slovakija. Du metus trunkančią ir į visas tinklo veiklos formas leidžiančią įsitraukti stebėtojo poziciją turi Albanija, Austrija, Čekija, Estija, Gruzija ir nuo šiol Lietuva. Lietuva oficialiai priimta į Europos atminimo ir solidarumo tinklo stebėtojų grupę, o mūsų šaliai šioje organizacijoje atstovaus Kauno IX forto muziejus bei jam vadovaujantis Marius Pečiulis, kuris įsitrauks į šio tinklo patariamosios tarybos veiklą. Mūsų šalies įsitraukimas į šį tinklą atvers galimybes įsilieti į europinį atminties diskursą ir paskatins aktyvesnį tarptautinį bendradarbiavimą.

Vienas iš ENRS tinklo kasmet vis kitoje šalyje organizuojamų renginių yra jau devintus metus vykstantis Europos atminimo simpoziumas. Šią savaitę paskelbta, jog 2021 metais simpoziumas bus rengiamas birželio 15 - 17 d. Taline, kur susirinks stipriausios institucijos diskutuoti apie atminties ir istorijos vaidmenį formuojant šiandieninį Europos identitetą. Minint 30-ąsias TSRS griūties metines, Talinas pasirinktas neatsitiktinai - jis atspindi kompleksišką XX-ojo amžiaus Europos istoriją, kuri formavo viso regiono žmonių atmintį ir identitetą. Simpoziumo renginiai vyks hibridiniu arba tik virtualiu formatu (bus nuspręsta pavasarį), tad tai yra dar viena galimybė sudalyvauti renginyje, kuris paprastai vyksta su ribotu dalyvių skaičiumi. Išsamiau apie šį renginį galite skaityti čia: https://enrs.eu/edition/european-remembrance-symposium-2021