LT EN

Įvyko 5-asis susitikimas su atminties srityje dirbančiomis organizacijomis „Bendra Europos atmintis: pažadas, iliuzija ar iššūkis?“

2015 05 07
Renginiai
Gegužės 4 - 6 dienomis Taline vyko „5-asis susitikimas su atminties srityje dirbančiomis organizacijomis“ siekiant rasti atsakymą, ar bendras Europos atminimo kūrimas yra pažadas, iliuzija ar iššūkis. Susitikimą sveikinimo žodžiu atidarė Estijos prezidentas Tomas Hendrik Ilves, vėliau kartu su Europos komisijos atstovu Estijoje Hannes Rumm bei garbingu svečiu iš Jeilio universiteto Timothy Snyder dalyvavo diskusijoje.

Tris dienas trukusiame susitikime pranešimus skaitė ir diskusijų panelėse dalyvavo įvairių sričių profesionalai: universitetų dėstytojai, Europos Komisijos atstovai, atminimo srityje dirbančių institucijų mokslininkai ir tyrėjai, organizacijų, veikiančių Europos atminimo srityje atstovai.

Tinklo susitikime buvo diskutuojama apie Europos atminimą ir į jį orientuotų nacionalinių, regioninių ir tarptautinių struktūrų tarpusavio santykį bei daromą įtaką tarptautinėms demokratiško pilietiškumo formoms. Estijos geografinė padėtis ir istorinė patirtis suteikė galimybę apmąstyti ir diskusijų metu, iš skirtingų perspektyvų, aptarti ne tik regiono patirtį susiduriant su nacizmu, holokaustu ir sovietine okupacija, bet ir daug dėmesio skirta mažumų pozicijai Europos atminimo kontekste.
Daugiau informacijos apie susitikimą.