LT EN

Europos atminimo ir solidarumo studijos – specialus leidinys, skirtas 1989-iesiems

2014 09 08
Leidiniai
Vienas iš Europos atminimo ir solidarumo tinklo (European Network Remembrance and Solidarity) vykdomų projektų yra XX a. Europos istorijos studijos, kurios veikia kaip platforma Rytų Europos istorijos tyrėjų nuomonėms apsikeisti. Projekto metu surinkta medžiaga publikuojama biuleteniuose, kurie yra orientuojami į akademinę bendruomenę (studentus, dėstytojus) bei istorijos entuziastus (mokytojus ir kitus besidominčius asmenis).
Minint 25-ąsias komunizmo griūties metines Europos atminimo ir solidarumo tinklas internete publikavo 3-ąjį šių studijų leidinį, skirtą 1989 metais vykusiems pokyčiams Centrinėje ir Rytų Europoje aptarti. Rengiant šį leidinį, sudarytojai į 1989 metų įvykius stengėsi pažvelgti iš dviejų perspektyvų, priešpastatydami skirtingų kartų nuomones: mokslininkų, kurie patys buvo staigių pokyčių liudininkai ar dalyviai, ir jaunųjų tyrėjų kartos, kuri per istorinį atstumą galėjo įvertinti Sovietų Sąjungos griūtį.

3-ąjį šio ciklo leidinį „Consequences and Commemorations of 1989 in Central Europe“ internete galite skaityti čia. Ankstesnius šio ciklo leidinius, bei platesnę informaciją apie Atminimo ir solidarumo studijas rasite čia.